Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

pondělí 7. ledna 2013

Nejočekávanější filmy roku 2013 #3

Režie: Andres Muschietti
Český název: Mama
Původní název: Mama
Žánr: horor
Země: Španělsko, Kanada
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster - Waldau, Javier Botet,...
Premiéra v ČR: 14.03.2013
Premiéra v USA: 18.1.2013

Popis: Poté co zemřeli rodiče Lilly a Victorie se nevědělo, kde děvčátka jsou. Shodou okolností je najdou a adoptují si je jejich strýc se svojí manželkou. Děvčátka jsou ale zaostalá, protože nejméně 5 let nebyla ve společnosti. Když přijedou do domu svých nových rodičů, začnou se dít zvláštní věci. Matka děvčátek je totiž nikdy neopustila.

Proč se těším zrovna na tento film: Protože když jsem poprvé viděl trailer, naprosto mě to uchvátilo. Myslím si, že to bude jeden z povedenějších hororů roku 2013 - samozřejmě až po Insidious 2.


Režie: Kimberly Peirce
Český název: Carrie
Původní název: Carrie
Žánr: horor, drama
Země: USA
Hrají: Chloe-Grace Moretz, Julliane Moore, Judy Greer, Alex Rusell, ...
Premiéra v ČR: 14. 03. 2013
Premiéra v USA: 15. 03. 2013

Popis: Režisérka Kimberly Peirce (Kluci nepláčou) přichází s remakem kultovního snímku z roku 1976. Film vznikl na motivy románu Stephena Kinga. Hlavní hrdinkou je mladá, avšak pro své okolí neatraktivní dívka Carrie White. Ve škole je tyranizována svými spolužáky, doma na ni čeká přivítání v její fanatickou, silně věřící matkou. Carrie v sobě jednoho dne odhalí schopnost telekineze. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples. Změní se posvátný studentský večer v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak?

Proč se těším zrovna na tento film: Protože je to Carrie, chápete??? Carrie miluju a když jí bude hrát Chloe, těším se o milionkrát víc. Pro mě je to druhý/třetí nejočekávanější film vůbec. Prý by to mělo být natočeno stylem found footage (ruční kamera jako například Paranormal Activity apod), ale nevím co je na tom pravdy. Trošku jsem se ale zalekl, že to bude režírovat ženská. No, uvidíme. Doufám, že Carrie nezklame.

Režie: Andrew Niccol
Český název: Hostitel
Původní název: The Host
Žánr: sci-fi, thriller
Země: USA
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, ...
Premiéra v ČR: 11. 04 . 2013
Premiéra v USA: 29. 03. 2013

Popis: O tom, že nitka osudu je velmi tenká a může se kdykoliv přetrhnout, ví moc dobře i dvacetiletá Melanie Stryderová. Když se v blízké budoucnosti usídlí na naší planetě neviditelní parazité, jež po implantaci do lidského těla mohou ovládat mysl člověka, Melanii se spolu s ostatními přeživšími podaří uprchnout do tajného úkrytu, kde začnou skromně přežívat těžkou dobu. Jednou však přece jen nešťastně padne Melanie do spárů parazity ovládnutými lidmi, kteří jí do těla rovněž implantují jednoho parazita - zkušenou Poutnici, pro kterou se teď Melaniino tělo stává hostitelem. Jelikož však Poutnice netuší, jak silnou a obrněnou mysl Melanie má, nepodaří se jí ovládnout ji. A tak musí Poutnice nechtěně žít v Melaniině těle jen "napůl" a zažívat s ní mnohdy nelehké situace. Zpracováno dle stejnojmenného knižního románu americké spisovatelky Stephenie Meyerové, autorky fenoménu Stmívání.

Proč se těším zrovna na tento film: Jsem nedotčen knižní předlohou, ale do filmu si jí určitě plánuji přečíst. Docela mě zaujal trailer, takže uvidíme. A Saoirse je fakt celkem pěkná. :)

UPDATE 22.1.2013!!! Premiéra Carrie jak v Česku, tak v USA, byla posunuta, a to až na 17. 10. 2013. Promiňte, ale co mají jako za problém???!!!


Žádné komentáře:

Okomentovat