Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

pondělí 15. října 2012

Filmová podoba týdne #8- pondělní meme, ve kterém uveřejníme filmovou či seriálovou podobu knih.
- k tomu přidáte: název filmu, režisér filmu, název knihy, autor knihy, děj filmu, trailer a můj názor.


- Meme by Niklaus

Název filmu: Hobit: Neočekávaná cesta
Režisér filmu: Peter Jackson
Název knihy: Hobit aneb cesta tam a zase zpátky
Autor knihy: J. R. R. Tolkien 

Popis: „Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s legendárním bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky. Ačkoli cíl jejich cesty – Osamělá Hora - leží na východě, musí se nejprve dostat z jeskynního systému, kde se Bilbo ztratí a narazí na někoho, kdo mu navždy změní život... na Gluma. Tady, sám s Glumem, na břehu podzemního jezera, skromný Bilbo Pytlík objeví nejen hloubku lstivosti i odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, jenž skýtá nečekané a užitečné možnosti... Jednoduchý, zlatý prsten je spojen s osudem celé Středozemě takovým způsobem, jaký Bilbo nemůže ani tušit.
Můj názor: Pro mě asi třetí neočekávanější novinka roku 2012. Film bude místo dvou rozdělen na tři části, což mě trošku štve, ale nějak to přežiju. Jenom nechápu, proč tři filmy, když kniha má něco okolo 300 stránek (záleží ale také na vydání).  Prý tam budou nějaké dodatky ze všech knih odehrávajících se ve Středozemi. 
     Každopádně se moc těším a jsem zvědavý, jak Martin Freeman zvládne roli Bilba Pytlíka. A pak se těším na Gluma a jeho "hádanky ve tmě."

Žádné komentáře:

Okomentovat