Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

neděle 15. července 2012

Recenze - 2999: Třetí milénium

Autor: Peter Schmidt
Originální název: Das dritte Millennium
Český název: 2999: Třetí milénium
Nakladatelství: Naše vojsko
Počet stran: 185
Rok vydání: 2003

Hodnocení obálky: zadní obálka 2 hvězdičky
Hodnocení knížky:  1 hvězdička


Anotace: Zatímco ostatní kontinenty dosud vypouštějí do narušené atmosféry zplodiny, v Evropě vládne bezmezný optimizmus, vždyť zde přece byla nastolena ekologická diktatura. Aby posílila své mocenské postavení mezi supervelmocemi, chce demokratická Unie zelených vytvořit alianci se Spojenou Amerikou a spolupracovat s ní na poli kódování informací.
Doba čtení: 1 den
Reakce po dočtení knihy: WTF?! Co jsem to sakra četl?!


Můj názor: (obsahuje spoilery) Na této knize mě zaujala anotace, trošku jinačí než máte zde. Řekl jsem si, že si to přečtu, a když jsem zjistil, že to má 185 stránek, že to bude v pohodě a budu to mít brzo. Začal jsem ve dvě odpoledne a skončil jsem druhý den ráno. 
     Hlavní děj knihy by se dal shrnout asi takto: Hlavní hrdina knihy, detektiv, má za úkol dovézt do bezpečí jakéhosi počítačového hackera. Spolupracuje s jednou agentkou Unie (Sjednocená Evropa). To se jim nepodaří, hacker zahyne. 
      Jenže o deset stránek později se znovu objevuje a zjišťujete, že předchozí chlap byl starý nepoužitelný klon. A dál už si to nepamatuju. 
     Napínavý thriller z daleké budoucnosti? Kecy, sakra! U týhle pitomosti by se nebál ani křeček. 
     Zkrátka, pro vás všechny, nevidím jediný důvod, abyste tuto knihu četli. Teda pokud chcete zažít podobné pocity jako při sledování (případně čtení) Potomků lidí, přečtěte si to. V obojích knihách jde o spasení lidstva. Kdybych měl něco říci, Potomci lidí jsou o 100x lepší film i kniha než tahle blbost. 

Děj
Pro vás, kteří vyhledáváte podobná témata, sci-fi z daleké budouncosti, je tohle pro vás. V knize se technicky něco děje (půlku knihy trvá vyslýchání klona), například závěr a řekněme i trošku začátek. Mladý detektiv má úkol - najít a ochránit světoborného hackera. Nečekejte v knize ale žádné WTF momenty, to opravdu ne.
     Kniha se odehrává zčásti v Berlíně a Frankfurtu, v ekologických městech. Slunce vyhaslo, umělé Slunce teď "žije" na Měsíci, kde je 24 hodin v chodu továrna, která světlo vytváří.

Postavy
Jo, kéž bych si alespoň pamatoval jejich jména. Ale nepamatuji si žádné, to je ostuda. I při takovéhle odporné knize byste si měli zapamatovat alespoň hlavního hrdinu. Nikdo mi do oka nepadl, kupodivu ani hlavní hrdina, který knihu vypráví.
Jeho charakterizace? Netuším, opravdu nic. 


Shrnutí
Kniha se rozhodně zařadila do mého žebříčku "Největší odpad!, který jsem kdy četl." Nikdy jsem nečetl nic tak strašného, takže si tahle kniha ode mě vysloužila "krásné" 1. místo a také Zlatou malinu. Určitě víte, co to je Zlatá malina. Sice se uděluje filmům, ale to je vedlejší. 
     Knihu doporučuju tedy těm, kteří mají rádi opravdu hodně fantas-magorické sci-fi, ale svět se nezhroutí, když to nepřečtete. 
     Myslím si, že i ta 1 hvězdička je moc, ale je pravda, že se mi tam jedna dvě scény líbily. Žádné komentáře:

Okomentovat