Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

neděle 15. ledna 2012

Režie: David Fincher
Český název: Muži, kteří nenávidí ženy
Původní název: The Girl With The Dragon Tattoo
Hrají: Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer
Motto: Každý má tajemství. Jde jen o to ho odhalit.
Premiéra v ČR: 12.1.2012
Premiéra v USA: 12.1.2012


Popis: Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.


Na tento film se ohromně těším. Neviděl jsem předchozí díly ani jsem nečetl knižní předlohu, ale hrozně se na to těším. Akorát nechápu jednu věc. Proč hollywoodští filmaři točí remake? Remaky se točí po dvaceti letech, ale po dvou letech? Nemyslím si. Asi nechtějí být pozadu. Myslím si, že švědské původní filmy budou vždycky č. 1.


Režie: Peter Berg
Český název: Bitevní loď
Původní název: Battleship
Hrají: Alexander Skarsgárd, Rihanna, Liam Neeson
Motto: The Battle for Earth begins at sea.
Premiéra v ČR: 19.4.2012
Premiéra v USA: 18.5.2012


Popis: Flotila válečných lodí narazí při probíhajícím mezinárodním námořním výcviku na vesmírnou bitevní loď mimozemské rasy známé jako Vladaři. Ti přicházejí na planetu Zemi postavit svoji základnu v oceánu a před spojeneckou námořní flotilou stojí znenadání těžký úkol, zmařit jejich plány. 


Dvě slova: Rihanna! Transformers! A ještě jedno slovo (případně dvě): Alexander Skarsgard!! Těšíím se!
Režie: Jonathan Liebesman
Český název: Hněv Titánů
Původní název: Wrath of the Titans
Hrají: Sam Worthington, Liam Neeson, Bill Nighy, Rosamund Pike
Motto: Feel the wrath
Premiéra v ČR: 30.3.2012
Premiéra v USA: 30.3.2012


Popis: Deset let po tom, co hrdinně porazil obrovského Krakena, se Perseus, polobůh a Diův syn, snaží vést klidný život jako vesnický rybář a otec desetiletého syna Helia. Mezitím zuří boj o moc mezi bohy a titány. Bohové jsou nebezpečně oslabeni nedostatkem oddanosti lidí. Ztrácejí kontrolu nad uvězněnými titány a jejich hrůzu nahánějícím vůdcem Kronem, otcem dlouho vládnoucích bratrů Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát přemohl svého mocného otce už dávno a nechal ho hnít v ponuré, bezedné propasti Tartaru – vězení, které leží hluboko v podsvětí. Perseus nemůže ignorovat volání spravedlnosti, když se Hades a Diův božský syn Ares (Edgar Ramírez) dohodnou s Kronem na zajetí Dia. Síla a moc titánů je stále větší, zato Diovi jeho božská síla dochází a na zemi se rozpoutá peklo. S pomocí královny Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonova polobožského syna Argenora (Toby Kebbell) a padlého boha Hefaista (Bill Nighy) se Perseus vydává na zrádnou a nebezpečnou výpravu do podsvětí, aby osvobodil Dia, přemohl titány a zachránil tak celé lidstvo.


Jednička trošku zklamala a tak doufám, že dvojka nikoli. Pořád tam je Sam Worthington.:)Žádné komentáře:

Okomentovat