Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

neděle 22. ledna 2012

Recenze - Mládí v hajzlu: Mladík v chomoutu

Autor: C.D.Payne
Série: Mládí v hajzlu
Pořadí v sérii: díl čtvrtý
Originální název: Youth In Revolt 4


Anotace: Nick Twisp se ve svém deníku na pár týdnů odmlčel, ale nebylo to proto, že by se byl vzdal myšlenky na hlubokou a sebezpytující analýzu. Měl jen zkrátka plné ruce práce s tím, aby se vypořádal s nástrahami nečekaného blahobytu. Dál žije v Ukiahu v černých modelech "Mussoliniho návratu" a až na pár drobných problémů s Sheeni mu vlastně nic nechybí. Ale opět se kolem něho začíná stahovat smyčka, a tak nezbývá než pohřbít Carlottu a opět se vydat na cesty, tentokrát s podstatně menším finančním zajištěním. V jedné chvíli se zdá být všechno tak beznadějné, že by asi nejrozumnějším řešením bylo odevzdat se do rukou zákona. Má totiž u FBI tolik vroubků z minulosti a teď k nim přidá další, že by měl o byt a stravu postaráno až do smrti. Milionové ztráty se násobí, kam šlápne, tam sto let tráva neporoste. Ale to by nebyl Nick, aby se z toho nejen bravurně nevyvlíkl, ale dokonce ještě z toho vždycky vytříská maximum.


Můj názor: Tak tohle byl rozhodně druhý nejlepší díl série! Jenom mě trošku naštvalo, že se Nick nechal přeoperovat na kluka, kterej vypadá jako Jean-Paul Belmondo, akorá se změněným jménem na Ricka Sinatru Huntera. To já bych v životě neudělal. Možná, že kdyby mě hledalo celé USA, tak ano, ale...
     Jsem rád,  že se Nick "vrátil" k Sheeni. Akorát s ní teda každou stránku nemusel spát.
     Pak Nickovi ukradl někdo jeho konto v bance, kdeměl půl milionu. Byla to Sheeni, ale on to samozřejmě nevěděl.
     Jsem taky rád, že se Nick viděl s Lacey, snoubenkou Sheenina bratra Paula hned po tom, co byl jako Carlotta odhalen a byl nucen uprchnout. Vždycky jsem mu to tak nějak s Lacey přál. A naštvalo mě, že se Nick seznámil s Connie, která ho hned samozřejmě musela taky svlíknout. No jo, co naděláme. 
     Jo, a taky se se Sheeni konečně oženil. Ale jako Rick a ona nevěděla, že je to Nick. Zjistila to (nečekaně) hned při svatební večeři. Sheeni nebyla ani nějak moc překvapená, tak mu hned řekla, že ten půl milion dolarů je u ní v kontě. A tak, když se vezmou, nemusí nikam daleko prchat. 
     Jenže Sheeni si usmyslí, že pojedou do Francie. Chudák Nick!

No, a na konci nesmí samozřejmě chybět hodnocení. Tohle je taky na 5 hvězdiček.Žádné komentáře:

Okomentovat