Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

neděle 22. ledna 2012

Posuď knihu podle obalu #1


- vyber si obálku nějaké knihy a posuď ji.

Meme by Syki

Autor: Patrick Ness
Název: Trilogie Chaos: Hlas nože
Anotace: Na planetě Nový svět, kterou kolonizuje malá skupina křesťanských osadníků ze Starého světa, dochází k dramatickému zvratu. Domorodí obyvatelé napadli osadníky a usmrtili všechny ženy, zatímco muže a zvířata nakazili zvláštním virem. Z městečka Prentisstown se podařilo uprchnout pouze nevzdělanému Toddovi. Když utíkal, vzal si s sebou jen málo: ruksak, lovecký nůž a deník. V patách jsou mu šílený kazatel a možná i ostatní spoluobčané. To ale není jediný Toddův problém. Útočný virus, který napadl zvířata a muže, totiž zesiluje myšlenky způsobem, že je všichni mohou slyšet. Projevuje se nejen zvukem, ale i obrazem jako grafický soubor neuspořádaných fontů, které se navzájem prolínají a překrývají. Je to velmi deprimující chaos slov, obrazů a zvuků, které vyčerpávají lidskou společnost a způsobují, že žádná myšlenka není doopravdy soukromá. První z mnoha tajemství vyjde najevo, když Todd objeví v Hluku alarmující „díru“ a rychle si uvědomí, že žije v úplně jiném světě, než si dosud myslel. První kniha trilogie CHAOS  je plná napětí a kořeněná komickými prvky, zejména při rozhovorech Todda s jeho věrným psím společníkem. V průběhu knihy vychází najevo historie prazvláštních okolností. Chlapec samozřejmě ví, že o tajemství se nesmí dozvědět vedení města. To by byl jeho konec. Jeho strastiplná cesta s armádou v patách tvoří páteř celého příběhu. Jedná se o skvěle napsané emocionální a intelektuální drama, které si každého podmaní svou drsnou syrovostí s občasnými záblesky humoru. Kniha vrcholí zcela nečekaným, dramatickým závěrem, který zajisté uspokojí milovníky příběhů na pokračování.

Můj názor na obálku: Sice už tak nějak máte názor tady, ale klidně vám to tu napíšu znova. 
     Nejvíc se mi líbí ten pes a jeho oči. Každé oko je jiné. Obálka má i skvělé přeškrtnuté písmo a moc hezké obrácené písmo "na" psovi. 
     Když jsem si to poprvé vzal do ruky, hned se mi to zalíbilo a uvnitř jsem věděl, že to bude skvělý příběh.


Žádné komentáře:

Okomentovat