Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

úterý 24. ledna 2012

Filmová podoba týdne #1


- pondělní meme, ve kterém uveřejníme filmovou či seriálovou podobu knih.
- k tomu přidáte: název filmu, režisér filmu, název knihy, autor knihy, děj filmu, trailer a můj názor.


- Meme by Niklaus


-Vím, že je tohle pondělní meme, ale já si ho nemůžu odpustit dát se dnes. 


Název filmu: Eragon
Režisér filmu: Stefen Fangmeier
Název knihy: Eragon (Odkaz Dračích jezdců)
Autor knihy: Christopher Paolini


Popis filmu: Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene "vyklube" dračí vejce a z něj později dračí mládě - Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...
Můj názor: Nevím, co mám na to říct. Film pěkně zku*****. 800 stránek knihy narvali do hodiny a půl. A ani to ne. Jediný, co se mi na tom líbilo, tak byl Edward Speelers a Safira. To možná. Ale ten film? Bylo to sice krásně propracované (celá Alagaesie, ra'zakové, urgalové, prostě skoro všechno až na krále - nebyl podle mých představ), ale nebylo to prostě ono. Celý film. 
     Ehm...Na závěr...Můžu doporučit knížky, ale film ne. :( Žádné komentáře:

Okomentovat