Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

pondělí 12. prosince 2011

Recenze - Darren Shan a Madame Okta


Autor: Darren Shan
Série: Darren Shan (Cirqué De Freak)
Pořadí v sérii: díl první
Originální název: Darren Shan and Madame Okta

AnotaceDarren Shan je úplně obyčejný školák, alespoň do chvíle, kdy spolu se svým kamarádem Stevem nezískají lístky do panoptika hrůzy, bizardní šou, kde vystupují tajemní herci jako Rudy von Ruka, Gerta Zubatá, Vlčí muž a Rhamus Pupkeduo. Uprostřed toho ďábelského vystoupení Darrena zachvátí panika, když zjistí, že jeden z vystupujících, pan Hroozley, je pravý upír!
Steve počká, až vystoupení skončí,a pak jde za upírem - ale jeho důvody jsou všechno jen ne normální! Ve stínech opuštěného divadla Darren tajně poslouchá svého kamaráda a pana Hroozleyho, a je svědkem nemyslitelné a nevysvětlitelné prosby.
Později, jen díky své bláznivé odvaze,se Darren rozhodne ukrást upírovu nádhernou cvičenou pavoučici, to bude čin, který bude mít pro něj i pro Stevea mnoho tragických následků. Jejich životy už nikdy nebudou stejné...

Můj názor: obsahuje spoilery: Darrena Shana mi poradila kamarádka ze třídy. Koukli jsme se společně na film... Moc se mi to nelíbilo ale nemám rád nic nedokončenýho. Koupil jsem si tedy knihu a začal číst... Kniha nic moc, ale jak říkám, nemám rád nedokončený věci... A to platí i u seriálů, filmů apod. . v první knize vlastně ani tak nejde o upíry (mimochodem, v této sérii jsou upíři fakt trapní (na konci článku podrobnější vysvětlení) ). Jde tam o to, že mladej kluk jde s nejlepším kamarádem do divadla...Na představení hrůz které se zrušilo už před pěti sty lety. Darrenův kamarád Steve pozná v jednom člověku upíra, kterého viděl v jedné knížce. Po vystoupení jde za ním, řekne mu, že chce být taky upírem. Ten upír ho ale nepromění, řekne, že Steve má špatnou krev. Darren to celé vidí a upírovi potom ukradne jeho pavoučici. Ten si ji doma vycvičí... Jednoho dne k němu ale přijde Steve a pavoučice ho kousne.

A tím samozřejmě celý příběh začne...Teoreticky, prakticky nuda...Celej příběh je jenom o tom, že Darren hledá lék na kousnutí (samozřejmě ho má nečekaně upír Larten Hroozley). Když ho najde, stane se poloupírem, což jsem taky čekal...

Nevim jak bych to měl ohodnit...Asi 2 hvězdičky...

Teď něco k těm upírům: Ehm...Jedním slovem hrůza... Takže... Upíři tam nemají tesáky, což by mi zas až tak nevadilo. Nekoušou do krku, ale do ramene. To už by mi vadilo... Jak říkám, nemají tesáky, ale zato mají nehty, takže svoji oběť rozřiznou nehtem, přiloží ústa a chlastaj...Jo a nejsou nesmrtelní, akorát stárnou 10x tak pomaleji než člověk...Za deset lidských let zestárnou teoreticky o rok...

1 komentář:

  1. Musím s tebou nesouhlasit. Upíři mi v této knize přijdou přirozenější než v jiné. Právě tím, že nemají tesáky, stárnou 10x pomaleji... To je podle mě mnohem lepší, než když se třpytí na slunci jako trapnej Edward.
    Ovšem každý má jiný názor... :)

    OdpovědětVymazat