Aktuality

28. 5. 2014 - Nejpíš sem už asi nikdo nechodí (ani se nedivím, když poslední článek byl přidanej skoro před rokem), ale kdyby náhodou, tak začínám znova bloggerovat. Nebudu sem určitě dávat články každý den, ale tak třikrát do týdne snad ano :3 Začnu buďto ještě dnes, nebo zítra. Dylan.

středa 14. prosince 2011

Nejočekávanější filmy roku 2012 #1

Ehm...Teda spíš moje nejočekávanější filmy roku 2012:

Režie: Mans Marlind, Bjorn Stein
Český název:Underworld: Probuzení
Původní název: Underworld: Awakening
Hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman, India Eisley, Theo James
Motto:Vengeance Returns
Premiéra v ČR: 19.1.2012
Premiéra v USA: 20.1.2012

Popis: Underworld PROBUZENÍ přináší úžasnou novou dimenzi do epické bitvy mezi upíry a Lycany, tentokrát ve 3D. Kate Beckinsale, hvězda prvních dvou filmů, se vrací ve své hlavní roli jako upírka válečnice Selene, která unikne z vězení do světa, v němž lidé objevili existenci upírů a klan Lycanů, kteří mezi sebou vedou totální válku k vymýcení obou nesmrtelných druhů.   

Na tenhle film se moc těším, protože jsem obrovskej fanoušek Underworldu, hlavně Kate Beckinsale... Na mojí recenzi si ovšem budete muset počkat do premiéry, to je 19.1.2012. Neslibuju, že půjdu na premiéru, ale do 30. ledna to bude tak jako tak.
Režie: Gary Ross
Český název: Hry o život (Ale doufám že to bude normálně Hunger Games - jinak slovensky taky Hry o život)
Původní název: Hunger Games
Hrají: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth
Motto: May the odds be ever in your favor
Premiéra v ČR: 23.3.2012
Premiéra v USA: 23.3.2012

Popis: Strhující příběh o obětavosti, přátelství a lásce situovaný do postapokalyptické Severní Ameriky je první z trilogie Hunger Games. Kdysi tvořilo zemi Panem třináct krajů, které všechny podléhaly kruté nadvládě Kapitolu. Pak se ale Třináctý kraj vzbouřil. Odpor však byl marný a Kapitol neposlušnost tvrdě potrestal. Jako trest a varování pro ostatní kraje jsou každoročně pořádány Hladové hry, slavná sportovní reality show. Vítěz získá vše. Slávu, bohatství a už nikdy nebude mít prázdný žaludek. Ovšem zbývajích dvacet tři soutěžících čeká pouze smrt. Hladové hry jsou o to krutější, že za soutěžící jsou vždy vybráni jedna dívka a jeden chlapec ve věku od dvanácti do osmnácti let. Šestnáctiletá Katniss z Dvanáctého kraje se začíná bát o svou mladší sestru Prim. Ale šance, že by byla Prim vylosována je tak malá, že jí Katniss vůbec nepovažuje za možnou. A přesto se tak stane. V hrůze nad osudem své mladší dvanáctileté sestry Katniss se dobrovolně nabídne, že půjde místo ní. Tak se Katniss spolu s chlapcem z Dvanáctého kraje poprvé dostává do Kapitolu, kde brzy s dalšími vybranými dětmi nastoupí do Arény smrti. Oporou je jí pouze opilý Haymitch, jediný přeživší her za Dvanáctý kraj. Svéhlavá Katniss kolem sebe rozpoutá kolotoč politických intrik a zároveň se snaží přežít v Aréně, která každým rokem přináší nové překážky, nové podmínky a nové pasti.

Na tenhle film se těším hned po Underworldu ze všeho nejvíc. Nevím proč, nemám rád post-apokalyptický věci, ale kniha mě tak dostala, že se na to fakt jako těšim.Režie: Marc Webb
Český název: není znám (snad Neuvěřitelný Spider-Man)
Původní název: The Amazing Spider-Man
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Chris Zylka
Motto: není známo (tak každej film nemusí mít svoje motto, ne?)
Premiéra v ČR: není známa (3.7.2012)
Premiéra v USA: 3.7.2012

Popis: Spider-Man se v kinech objevil pod vedením Sama Raimiho třikrát a pokaždé to byl hit. Naposledy to ale už bohužel nebyl tak kvalitní film. Raimi sice začal dělat na čtyřce (s Johnem Malkovichem jako padouchem jménem Vulture), ale nakonec to dopadlo tak, že Spidey začne úplně od nuly a s úplně jiným týmem. Raimiho vystřídal na režisérské židli tvůrce 500 dní se Summer Marc Webb a pavoučí kostým na sebe navlékne Andrew Garfield ze Social Network. Měli bychom se opět podívat na to, jak se ze studenta Parkera stal superhrdina, po krku mu údajně půjde doktor Curt Connors, jenž se občas mění na obřího ještěra a ve hře je ještě jeden goblinovský záporák. Každopádně na začátek toho bude docela dost. Nedorazí ale Parkerova láska Mary Jane Watson, místo ní dostaneme jinou osudovou dívku. A znalci spider-manovského universa vědí, že Gwen Stacy je do velké míry pro hlavního hrdinu hodně osudová žena. Každopádně po Raimiho trilogii, která spolu s X-Meny nastartovala comicsovou horčeku, bude zajímavé sledovat, kam se Spider-Man posune teď.

Ani nevim, pro sem Spider-Mana dávám...Asi proto, že mě ty tři předchozí filmy bavili.. A jsem zvědavej na Spider-Mana jako Andyho Garfielda...


Režie: Christopher Nolan
Český název: Temný rytíř povstal
Původní název: The Dark Knight Rises
Hrají: Christopher Nolan, Tom Hardy, Milla Jovovich, Anne Hathaway, Morgan Freeman
Motto: The Dark Knight Rises
Premiéra v ČR: 20.7.2012
Premiéra v USA: 20.7.2012


Popis: Gotham se zmítá v temnotách nejistoty poté, co byl jeho maskovaný ochránce uznán vinným ze zločinů, které byly pro dobro lidu uloženy na jeho bedra. Nedůvěru v Batmana, a to co představuje, nahradila u většiny nenávist a pohrdání. Joker možná hnije v polstrované kobce v Arkhamu, ale s úsměvem. Lov na netopýřího muže je totiž v plném proudu a gothamské policejní složky pod vedením komisaře Jima Gordona (Gary Oldman) nejsou to jediné, co jde alteregu miliardáře Bruce Wayna (Christian Bale) po krku. Zdánlivě odnikud se vynořuje jakýsi Bane (Tom Hardy) a nocí se jako stín plíží tajemná kočičí žena Selina Kyle (Anne Hathaway).   


Batman...Co k němu říct? Nevim. Batmana mám rád už dob dob svého mladí. Ehm... Teda pod 10 let :) Ale furt ho mám rád...Skoro všechny superhrdiny.


Režie: Martin Scorsese
Český název: Hugo a jeho velký objev
Původní název: Hugo
Hrají: Asa Butterfield, Chloe Grace Moretz, Ray Winstone, Sacha Baron Cohen
Motto: Unlock the secret
Premiéra v ČR: 2.2.2012
Premiéra v USA: 23.11.2011


Popis: Světoznámý knižní román napsaný Brianem Selznickem se dočkal své filmové podoby. Děj se odehrává na rušném vlakovém nádraží ve Francii, kde přebývá malý zlodějíček Hugo Cabret, skryt před ostatními lidmi, a co především, před komisaři. Jednou však Huga nachytá při loupeži tajemný prodavač a vezme mu Hugův deník. Avšak časem se ukáže, že to není jen tak obyčejný prodavač... Knihu, která v roce 2007 trhala v Americe prodejní rekordy, režíruje znamý režisér Martin Scorsese. 


Proč sem dávám pohádku pro děti? Sám ani nevim... Ale trailer mě tak zaujal, že se opravdu nemohu dočkat...:)5 komentářů:

 1. Na Underwolrd se taky těším, první filmy se mi moc líbily, i když ten třetí nic moc, bez Kate to nebylo ono. Na restart Spidermana jsem taky hodně zvědavá.

  OdpovědětVymazat
 2. Přesně tak, Vzpoura Lycanů byl nejslabší díl...

  OdpovědětVymazat
 3. Inaaak Hunger games sú aj v slovenčine Hry o život ;)

  OdpovědětVymazat
 4. jo, tak díky, ale někde jsem četl, že to tam máte jak Hry prežitia

  OdpovědětVymazat
 5. úplne najviac sa teším na Batmana...Nolanove filmy sú bezkonkurenčné, Bale-a mám rada a keď k tomu zloží hudbu Hans Zimmer, vznikne z toho dokonalý film :)

  OdpovědětVymazat